Зміна імені та прізвища не допомогла боржнику уникнути сплати аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 157,9 млн грн аліментів. З них 34,1 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Шевченківському відділі державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з січня 2020 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на користь 2 дітей у розмірі 6 000 грн щомісячно, починаючи з грудня 2015 року.

Державним виконавцем внесено боржника до Єдиного реєстру боржників та постановою державного виконавця накладено арешт на рахунки боржника. Крім того, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Під час виконання рішення суду державними виконавцями встановлено, що боржник змінив ім’я та прізвище, що б не сплачувати аліменти.

Після підтвердження нових відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану відносно боржника, державним виконавцем повторно застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Оскільки боржнику було відмовлено в перетині кордону, він сплатив заборгованість у сумі 337 407 грн, штраф у сумі 39 000 грн та виконавчий збір у сумі 33 450 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 4,6 млрд грн аліментних платежів. З них 933,1 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.

Взято з сайту Міністерства юстиції України.

Мітки: Мітки