Зареєстровано наказ Мінфіну щодо фінансового гарантування в NCTS та застосування спеціальних транзитних спрощень

Для повноцінного функціонування механізму фінансового гарантування у режимі спільного транзиту та спеціальних транзитних спрощень Мінфіном прийнято наказ від 06.04.2021 № 200 «Про деякі питання забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту», проект якого розроблено Мінфіном спільно з Держмитслужбою за підтримки Офісу підтримки реформ при Мінфіні та Програми EU4PFM.

Наказом спрощується для бізнесу здійснення транзитних операцій з використанням фінансових гарантій, а саме: затверджується порядок забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту із застосуванням електронної системи управління гарантіями, яка є складовою національної електронної транзитної системи (аналог NCTS*).

Затверджений порядок, зокрема, визначає:

– прийняття фінансових гарантій, їх реєстрацію та облік;

– скасування реєстрації, відкликання та вивільнення фінансових гарантій;

– облік резервування та вивільнення базової суми загальної фінансової гарантії або звільнення від гарантії, що здійснюється із застосуванням електронної системи управління гарантіями.

Також наказом затверджено форми:

– індивідуальної гарантії у формі документа фінансового гаранта;

– загальної фінансової гарантії;

– сертифікату загальної фінансової гарантії;

– сертифікату звільнення від гарантії.

17.05.2021 року наказ зареєстровано Міністерством юстиції України та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

З додатковою інформацією про режим спільного транзиту та порядку отримання дозволу на застосування спеціального транзитного спрощення можна ознайомитися за посиланням.

________

*NCTS ( Нова комп’ютеризована транзитна система) – це електронна система, яка використовується для контролю за транзитними операціями товарів під митним контролем країнами ЄС та іншими країнами – членами Конвенції

Взято з сайту Міністерства фінансів України.

Мітки: Мітки