Запуск проекту Ради Європи «Підтримка судових установ та процесів для посилення доступу до правосуддя в Україні»

У Києві відбувся запуск проекту Ради Європи «Підтримка судових установ та процесів для посилення доступу до правосуддя в Україні» (Проект), який реалізується Департаментом юстиції та правового співробітництва Ради Європи. 1 березня 2021 р. Проект буде реалізований до кінця грудня 2022 р.

Загальною метою проекту є підтримка судових установ та процесів для ефективного доступу до правосуддя в Україні в результаті змін у відповідному законодавстві та функціонуванні судів, судових установ та системи безоплатної правової допомоги відповідно до стандартів Ради Європи та рекомендації.

Проект орієнтований на наступні напрямки:

– підтримати українські органи влади в їхніх зусиллях щодо вдосконалення законодавства про судоустрій та систему безоплатної правової допомоги відповідно до стандартів Ради Європи;

– підтримувати Верховний Суд та суди нижчих інстанцій у забезпеченні рівномірності застосування закону судами та належної реалізації принципу правової визначеності;

– підтримати розвиток системи безоплатної правової допомоги, в тому числі щодо якості послуг у цивільних та адміністративних справах.

Стартовий захід Проекту зібрав понад 70 партнерів та гостей проекту, включаючи суддів та представників Верховного Суду, Конституційного Суду України, представників Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, Вищої ради Юстиції, Ради суддів України та Національної школи суддів України, а також представників громадянського суспільства та міжнародних організацій.

Захід відкрив пан Крістоф Пуарель,Директор з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права (DG I), який підкреслив, що Україна взяла на себе зобов’язання розвивати свою систему правосуддя та наближати її до європейських стандартів після її вступу до Ради Європи. Без ефективної судової системи та незалежних та неупереджених судів країна не може забезпечити та захистити права людини та основні свободи, як це передбачено Європейською конвенцією з прав людини. Він також підкреслив, що Рада Європи добре усвідомлює складні проблеми, з якими зараз стикається Україна щодо функціонування судової влади: велика кількість вакансій у судах, критичне недофінансування, що призводить до втрати судового персоналу, необхідність відновити довіру населення до судової влади та вжити ефективних заходів для боротьби з корупцією.

Вступне слово також виголосив пан Всеволод Князєв , секретар Великої палати Верховного суду, яка є ключовим партнером Проекту.

Під час заходу пан Андрій Кавакін , координатор проекту, Департамент юстиції та правового співробітництва , та пані Ірина Кушнір , менеджер проекту, проінформували учасників про ключові компоненти, пріоритети та очікувані результати проекту.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки