Запобігання та протидія дискримінації у молодіжній політиці за участі молодих людей

У межах реалізації проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» 26 серпня 2021 року у м. Київ розпочато тренінг-семінар для молодих людей з різних соціальних груп, які зазнають дискримінації, фахівців та фахівчинь національних, регіональних та місцевих органів влади, установ, представників та представниць молодіжних організацій та організацій, які працюють з молоддю.

Мета тренінг-семінару – за участю молодих людей, що стикаються з дискримінацією, сприяти запобіганню та протидії дискримінації у молодіжній політиці та молодіжній роботі на місцевому, регіональному та національному. Одними із завдань тренінг-семінару є:

  • сприяти усвідомленню цінності різноманіття та рівності;
  • ознайомити з інструментами та стандартами Ради Європи з протидії дискримінації молодих людей;
  • допомогти зрозуміти та усвідомити проблему дискримінації молодих людей, як її виявляти, попереджати і протидіяти;
  • дослідити потреби молодих людей, які стикаються з дискримінацією за різними ознаками;
  • через обмін досвідом проаналізувати прогалини та добрі практики щодо протидії дискримінації;
  • сприяти створенню чутливих політик функціонування молодіжних центрів, молодіжних програм;
  • дослідити на моделі тренінгу як залучати різні групи молодих людей, які стикаються з дискримінацією, до участі в розробці програм та проєктів.

Зокрема програма тренінгу передбачає ознайомлення з Національною стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Метою Стратегії є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

Очікується, що напрацьовані результати обговорень під час тренінгу будуть використані при подальшій розробці та реалізації плану заходів на виконання Стратегії. Також програма тренінгу передбачатиме напрацювання за участю молодих людей, що стикаються з дискримінацією, рекомендацій щодо змісту навчальних програм для працівників та працівниць молодіжних центрів національного, регіонального та місцевого рівнів в Україні та у межах Державної програми «Молодіжний працівник».

Програма тренінгу розроблена за моделлю “50-50”, коли все будується на принципі співуправління (co-management). “50-50” – це можливість створити атмосферу співпраці між органами влади та організаціями, які представляють інтереси різних груп молодих людей, і відчути дух партнерства, який панує в молодіжному секторі Ради Європи. Програма тренінг-семінару фокусується на шляхах підвищення залученості молодих людей з різних груп, які зазнають дискримінації, до участі у формуванні молодіжної політики та молодіжної роботи на центральному та локальному рівнях та просування найкращих практик попередження та протидії дискримінації.

Під час тренінгу-семінару учасники та учасниці матимуть можливість дізнатися та обговорити законодавчі норми, нові ініціативи та найкращі практики із запобігання та протидії дискримінації з фокусом на молодіжній сфері.

Учасники та учасниці будуть ознайомлені зі стандартами та освітніми ресурсами Ради Європи у сфері молоді та протидії дискримінації, зокрема посібником з освіти з прав людини «Компас».

Організаторами тренінгу-семінару є Проєкт Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» у співпраці з Міністерством молоді та спорту України.

Проєкт «Молодь за демократію в Україні» реалізується у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 роки та ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України у межах Рамкової програми співробітництва в галузі молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки.

Детальніше про проєкт та ресурси Ради Європи у сфері молоді за покликанням: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/youth-for-democracy-in-ukraine

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки