З 15 жовтня 2020 року припиняє свою роботу відділ контролю за переміщенням культурних цінностей через митний кордон Департаменту культури КМДА.

Відтепер в аеропортах “Бориспіль” та “Київ (Жуляни)”  більше не буде фахівців відділу, які здійснювали експертизу щодо належності чи неналежності товарів до культурних цінностей.

За необхідності,  громадяни мають можливість завчасно звернутись до мистецтвознавців для здійснення попередньої експертизи товарів до моменту їх декларування у пункті пропуску через державний кордон України. Експертиза є платною послугою.

З переліком  державних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається право проведення державної експертизи культурних цінностей, можна ознайомитись за посиланням.

Довідково: перелік культурних цінностей визначається Ст.1 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Також наказом Міністерства культури і мистецтв від 22.04.2002 № 258 визначений перелік товарів, що НЕ належать до культурних цінностей. З ним можна ознайомитись за посиланням.

Взято з сайту Державної митної служби України: https://customs.gov.ua/en/news/novini-20/post/z-15-zhovtnia-2020-roku-pripiniaie-svoiu-robotu-viddil-kontroliu-za-peremishchenniam-kulturnikh-tsinnostei-cherez-mitnii-kordon-departamentu-kulturi-kmda-203

Мітки: Мітки