Як військовому пройти реабілітацію

Важливим елементом у діяльності військовослужбовця є питання реабілітації. Як військовому пройти реабілітацію? Вона відбувається за спеціальною програмою. Відповідно до Інструкції про організацію санаторно-курортного лікування, медичної та медико-психологічної реабілітації у Збройних Силах України, яка затверджена Наказом Міністерства оборони України від 04.11.2016 № 591, програма реабілітації це послідовність застосування форм, методів і засобів реабілітації, які забезпечують досягнення оптимального стану здоров’я і працездатності для хворої особи.

У своєму повідомленні від 14 жовтня 2022 року Національна служба здоров’я України повідомляла наступне. Реабілітація вкрай важлива для відновлення здоров’я та якості життя після отриманих травм чи перенесених хвороб.
Ветерани війни, які мали переломи, травми суглобів та інші ураження опорно-рухового апарату, можуть отримати реабілітаційні послуги безоплатно.
Отримати послуги з реабілітації, можна в медзакладах, які уклали договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) на пакет: “Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату”. Адресу найближчого закладу, який уклав договір з НСЗУ на цей напрям можна дізнатись в контакт-центрі за номером 16-77.
Щоб пройти реабілітацію необхідно направлення. Його може виписати лікар, з яким укладена декларація (сімейний лікар, педіатр, терапевт) або лікуючий лікар. Також на реабілітацію можуть перевести з іншого закладу або клінічного підрозділу лікарні.
Що входить у перелік безоплатних послуг з реабілітації на всіх етапах надання допомоги:

  • первинне обстеження мультидисциплінарною реабілітаційною командою за міжнародними стандартами;
  • складання індивідуального плану лікування;
  • реабілітація, моніторинг стану пацієнта, контроль за виконанням плану реабілітації, оцінювання та коригування плану реабілітації відповідно до прогресу;
  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень.
  • консультації лікарів-спеціалістів;
  • своєчасне знеболення ненаркотичними препаратами на всіх етапах надання допомоги;
  • психологічний супровід пацієнтів, що отримали травмування, зокрема внаслідок участі в воєнних діях;
  • навчання рідних догляду за пацієнтом;
  • харчування, цілодобовий медсестринський догляд при реабілітації в стаціонарних умовах;

Послуги реабілітації можуть надаватись як амбулаторно, так і стаціонарно. Це залежить від плану реабілітації, який складе лікар та потреб пацієнта.

Перед проходженням процесу реабілітації важливим є ознайомитися із Законом України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”. Детальніше за наступним посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2961-15/conv#Text

Також, варто ознайомитися з Інструкцією про організацію санаторно-курортного лікування, медичної та медико-психологічної реабілітації у Збройних Силах України, яка затверджена Наказом Міністерства оборони України від 04.11.2016 № 591. Детальніше за наступним посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1538-16/conv#Text

Також прохання дивитися: Як відправити військового на лікування за кордон?

Мітки: Мітки