Як у найкоротший термін здобути нову професію?

Саме про це дізнавалися представники ЗМІ під час проведення престуру на тему  «Профадаптація під час пандемії: навчання новим професіям у Донецькому ЦПТО», який 25 лютого організувала Донецька обласна служба зайнятості.

Через вимушене звільнення під час карантину збільшилась кількість звернень до центрів зайнятості регіону. Задля скорішого працевлаштування безробітних служба зайнятості Донеччини пропонує їм здобути нову професію в навчальних закладах регіону, зокрема в Донецькому центрі професійно-технічної освіти (ЦПТО) ДСЗ. Основна задача центру – підготовка кваліфікованих фахівців для затребуваних на ринку праці професій.

Безробітна Ольга Грибова стала на облік у Слов’янському центрі зайнятості. За півроку пропозицій за фахом і досвідом роботи не знайшлось, тому спеціалісти центру запропонували Ользі перекваліфікуватися, здобувши в Донецькому ЦПТО професію “Швачка”.  Наразі жінка вже проходить виробничу практику на швейній фабриці ТОВ «ЛУКУС», що в Краматорську.

Теоретичне та виробниче навчання за професією здійснюється у навчально-виробничій майстерні ЦПТО на сучасному обладнанні протягом 3 місяців. Виробничу практику слухачі проходять безпосередньо на підприємствах регіону, яким потрібні фахівців за цим напрямком. Центр підготував 47 кваліфікованих швачок, які після проходження навчання були працевлаштовані.

«Центр має власні майстерні за багатьма напрямками. Вони оснащені сучасним обладнанням, завдяки якому слухачі, закінчивши навчання, будуть впевнено почуватися, влаштовуючись на роботу», – говорить директор Донецького центру професійно-технічної освіти Руслан Амельченко.

Пройшла навчання за професією «Швачка» і Джульєтта Площинська. Під час навчання дівчина перебувала в Центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Донбас», з яким Донецький центр профтехосвіти співпрацює. Робота не змусила себе довго шукати і Джульєтта вже проходить стажування в одному з Краматорських ательє.

Наразі на базі центру реабілітації вперше проходить навчання за напрямом «Основи комп’ютерної графіки». Викладач Центру Олександр Чапський впевнений, що навчання за цим курсом у майбутньому буде дуже популярним . Завдяки курсу «Оператор комп’ютерної верстки» Вікторія Литовченко вже майже рік працює за фахом в редакції газети “Берег НАДІЇ”.

Взято з сайту Державного центру зайнятості.

Мітки: Мітки