ВОІВ, Мінекономіки та Укрпатент: Розпочато тиждень комерціалізації ів в Україні

22 червня 2021 року в рамках «Тижня комерціалізації ІВ в Україні» проведено онлайн-тренінг з особливостей оцінки прав інтелектуальної власності (ІВ) та економічного аспекту ІВ як нематеріального активу, а також методів проведення оцінки. Перший захід серії організовано Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) та Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у співпраці з Міністерством економіки України (Мінекономіки).  

Заходи «Тижня комерціалізації ІВ в Україні» відкрила вступна частина із привітаннями від представників ВОІВ, Мінекономіки і Укрпатенту. Старший директор Департаменту інновацій та інноваційної інфраструктури ВОІВ Алехандро Рока Кампанья зокрема зазначив, що питання оцінки нематеріальних активів є дуже важливими для екосистеми інновацій та функціонування ринку інтелектуальної власності (ІВ) в цілому. Директор Департаменту розвитку сфери ІВ Мінекономіки Андрій Демчук підкреслив важливість питань комерціалізації ІВ, які цього року знаходяться в особливому фокусі партнерів з ВОІВ. Також керівник звернув увагу, що реформа сфери ІВ в Україні є одним з пріоритетних питань для Мінекономіки та уряду. В свою чергу начальник відділу міжнародної співпраці департаменту розвитку сфери ІВ Мінекономіки Ірина Мацюк, привітавши учасників заходу, окреслила основні питання та програму тижня спеціалізованих заходів з ІВ. Директор з питань розвитку відносин у сфері ІВ Укрпатенту Данило Цьвок висловив подяку міжнародним партнерам та, з-поміж іншого, підкреслив актуальність  розгляду питань комерціалізації ІВ та підтримки бізнесу за складних умов пандемії. Окрім цього учасники висловили подяку керівнику програм відділу країн Кавказу, Центральної Азії та Східної Європи Департаменту країн з перехідною та розвиненою економікою ВОІВ Олександру Шевченку за багаторічну підтримку в реалізації спільних заходів між Україною та ВОІВ. 

Основні доповіді тренінгу розпочали керівник секції трансферу технологій Департаменту ІВ для новаторів сектору ІВ та екосистем інновацій ВОІВ Ольга Спасіч та Голова комітету з оцінки ІВ LES International та Winnotek Partner (Франція) д-р. Андре Горіус. Вони презентували введення до теми та основні засади оцінки нематеріальних активів, детально зупинившись на передумовах для оцінки, викликах для підприємств та оцінювачів, різних контекстах та обставинах під час оцінювання та їхньому впливу на фінансову звітність. Далі д-р. Вероніка Блюм, доцент  Університету Гренобль Альпи (Франція) розглянула основні методології оцінювання нематеріальних активів разом із прикладами застосування та обмеженнями методів, що базуються на витратах, порівнянні ринку та доходах. Під час подальших блоків за участю Андре Горіуса та Вероніки Блюм були детально розглянуті методологія, що базується на доході (Discounted Cash Flow), включаючи доходи майбутніх періодів, необхідність розробки стратегії з розвитку ІВ та відповідні процеси прийняття стратегічних рішень, а також реальні опціони із презентацією методології. Доповідачі навели чималу кількість прикладів з практичного досвіду, адаптованих для заходу розрахунків, а також надали можливість ознайомитись з допоміжними статистичними даними. Завершив сесію розгляд двох кейсів, які використовували розглянуті раніше методології. 

Представники аудиторії активно долучилися до заходу, поставивши спікерам велику кількість запитань, які торкались ресурсів, необхідних підприємству для оцінки ОПІВ власними силами, ускладнень на шляху комерціалізації ОІВ в університетах, особливостях оцінки торговельних марок у конкретних галузях, методах визначення ставок роялті, послідовності дій в процесі оцінювання, впливу репутації та юридичної історії компанії на можливості комерціалізації тощо. В свою чергу, міжнародні експерти та представники ВОІВ надали детальні відповіді на поставлені запитання та робили необхідні уточнення як під час презентацій, так і сесій запитань-відповідей.

За підсумками тренінгу учасникам будуть видані сертифікати, які підтверджують участь у заході. Також найбільш активні представники української аудиторії отримають додаткові матеріали безпосередньо від міжнародних спікерів.

Про Тиждень комерціалізації ІВ  в Україні

З 22 по 25 червня 2021 року Міністерство економіки України та Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у співпраці зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) за підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeite (GIZ) GmbH проводять серію заходів «Тиждень комерціалізації ІВ в Україні», в рамках якої учасників буде ознайомлено із особливостями комерціалізації прав інтелектуальної власності. Серія заходів проводиться в онлайн-режимі із залученням національних та міжнародних експертів, представників ВОІВ, IP Helpdesk тощо.

Взято з сайту Державного підприємства ” Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент)

Мітки: Мітки