Владислав Криклій: Ми на завершальному етапі впровадження Weigh Control System

Міністерство інфраструктури України у співпраці з Укртрансбезпекою та Галузевим центром цифровізації і кібербезпеки на завершальному етапі впровадження Weigh Control System – системи автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів для вантажних транспортних засобів.

Станом на сьогодні, 12 листопада, фахівцями розпочато доопрацювання і розширення функціоналу прототипу системи збору та накопичення даних із зон контролю габаритно-вагових комплексів. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Ми на завершальному етапі впровадження Weigh Control System, що забезпечуватиме автоматичний збір даних з WiM, портів та стаціонарних ГВК, фотофіксацію відмови та розподіл надходжень від штрафів. Вже сьогодні система об’єднує стаціонарні вагові комплекси міст, вагові комплекси філій АМПУ, Морського торговельного порту «Южний» та стивідорних компаній, а також пілотні комплекси «Зважування у русі». Наразі триває під’єднання вагових комплексів Бердянського морського торговельного порту та Стивідорної компанії «Ольвія». Крім цього, розпочато процес під’єднання до системи у промисловій експлуатації майданчиків WIM», – зазначив очільник Міністерства.

Weigh Control System – це єдина система контролю зважування автотранспорту та аналізу руху на базі Центру обробки даних габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки. Її впровадження передбачає автоматичну фіксацію перевантажених транспортних засобів та притягнення до відповідальності за перевищення габаритно-вагових норм, а також планування ремонту та реконструкції дорожньої мережі на основі фактичних даних про транспортне навантаження та інтенсивність руху.

Система об’єднує в собі Центр обробки даних (ЦОД ГВК), системи отримання інформації з комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») Укртрансбезпеки, Укравтодору та інших утримувачів доріг, з мобільних та стаціонарних пунктів зважування автотранспорту, а також з вагових комплексів портів та стивідорних компаній. Додатково планується включити в дане рішення системи відеофіксації та метеостанції для повного контролю.

Також, починаючи з липня цього року, слідкувати за актуальною інформацією про ГВК на основі даних з Weigh Control System можна на транспортному порталі електронних послуг bi.e-transport.gov.ua у розділі «Габаритно-ваговий контроль» (https://bi.e-transport.gov.ua/dwc). Він містить карту з позначенням місця розташування пунктів ГВК, відповідних дорожніх знаків, стоянок, пунктів розвантажування залізничного транспорту, а також статистичні дані щодо кількості працівників на пунктах ГВК, деталей і кількості зважувань, розміру штрафів тощо.

Усі дані постійно оновлюються та відображаються у вигляді діаграм та візуалізацій з широкими можливостями комбінації, фільтрації, сортування та пошуку як на самій мапі, так і у вигляді таблиць.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки