Відбувся X Щорічний судовий форум «Незалежна судова влада – фундамент держави в умовах турбулентності»

30 вересня – 1 жовтня 2021 року відбувся X Щорічний судовий форум  «Незалежна судова влада – фундамент держави в умовах турбулентності», який було організовано проєктом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» за підтримки Юридичної групи LCF. 

Головна мета заходу – обговорити актуальні питання, пов’язані з функціонуванням судової системи в Україні та її розвиток в світлі стандартів та рекомендацій Ради Європи.

У програмі Судового форуму відбулись дискусії з таких питань:

  • взаємозв’язок розвитку суспільства та судової системи;
  • нові інструменти спрощення доступу до правосуддя – рекомендації Ради Європи та національний контекст;
  • медіація: принципи Ради Європи та можливі шляхи їх імплементації Україною;
  • судова реформа: ризики та перспективи; 
  • забезпечення єдності судової практики: рекомендації Ради Європи та
  • досягнення судової влади України;
  • процесуальні дилеми як виклики для забезпечення права на справедливий суд;
  • антимонопольні спори;
  • виконання судових рішень: міжнародний аспект.

З вітальними словами до учасників Судового форуму звернулися Стен Ньорлов, Голова Офісу Ради Європи в Україні, представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи; Лілія Гретарсдоттір, голова Управління програм співпраці Департаменту імплементації прав людини, правосуддя та стандартів юридичної співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи та Ліліт Данегян-Босслер, заступниця голови цього ж Управління.

Ліліт Данегьян-Босслер зазначила, що за останні роки судова система України зазнавала багатьох змін. Однак не всі із них були послідовними. Наразі також відмічається високий рівень дифіциту суддів в судах. З посиланням на Спільні висновки Венеційської комісії було наголошено на тому, що заповнення вакансій суддів має бути головним пріорітетом у подальших заходів в судовій системі.

Лілія Гретарсдоттір наголосила на необхідності вжиття заходів для посилення виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України, особливо пілотного рішення «Юрій Миколайович Іванов проти України» та рішення «Бурмич та інші проти України», які стосуються триваючої проблеми невиконання рішень національних судів. Було наголошено, що жодна судова реформа не може вважатись успішною у разі, якщо остаточні судові рішення залишаються невиконаними на користь стягувачів.

За сприяння проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» у роботі Судового форуму взяли участь міжнародні експерти та представники Ради Європи: Ніна Бететто, Президент Консультативної ради європейських суддів, Голова Верховного Суду Словенії; Дмитро Третьяков, юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини, заступник секретаря Адміністративного трибуналу Ради Європи; Павло Пушкар, керівник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи та Ольга Дубінська, юристка Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки