Відбулась нарада Держмитслужби з гарантами, внесеними до реєстру гарантів у порядку, визначеному Митним кодексом України

6 жовтня 2021 року під головуванням заступника Голови Держмитслужби Руслана Черкасського проведено нараду з гарантами, на якій були присутні представники усіх незалежних фінансових посередників та банківських установ, включених до реєстру гарантів на умовах Митного кодексу України. 

Основним питанням, яке обговорювалось на нараді був проєкт угоди про надання фінансових гарантій, розроблений Державною митною службою України.

Така угода є основним документом, який визначає взаємовідносини митних органів та гарантів при наданні фінансових гарантій, при настанні гарантійного випадку, підтверджені гарантами виконання критеріїв та умов, визначених Митним кодексом України.

На сьогодні відсутня єдина форма такої угоди. У період з 2012 – 2021 років з гарантами підписувались угоди, положення яких відрізняються, а відповідно, і умови взаємодії митниці та гарантів різняться. 

Окрім того, за вказаний період як законодавчо, так і технічно, розширилися можливості для застосування електронного документообігу, тому проєктом угоди пропонується здійснювати усе листування митних органів з гарантами в електронному вигляді.

Також проєкт угоди, з урахуванням практики розгляду судами справ щодо настання гарантійних випадків, пропонує запобіжні механізми, які направлені на безумовне виконання гарантами обов’язку зі сплати митних платежів у разі настання гарантійного випадку. 

Зустріч пройшла в форматі конструктивного діалогу, за результатами якого було прийнято рішення щодо доопрацювання деяких положень запропонованого Держмитслужбою проєкту угоди про надання фінансових гарантій.

Було досягнуто домовленості щодо подальшого продовження взаємодії Держмитслужби та гарантами, спрямованої на погодження тексту оновленої угоди та її підписання, а також щодо шляхів вирішення проблемних питань, які виникають у діяльності гарантів, пов’язаної з наданням фінансових гарантій.

Взято з сайту Державної митної служби України.

Мітки: Мітки