Ветерану війни з інвалідністю виплатили грошову допомогу у розмірі меншому, ніж передбачено законом: суд визнав протиправною бездіяльність

Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов ветерана війни та визнав протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Косівської районної державної адміністрації.

У матеріалах справи повідомляється, що позивачу як особі з інвалідністю IIІ групи внаслідок війни,нарахували та виплатили щорічну разову грошову допомогу у травні 2021 рік у розмірі 3 391 грн, а це менше, аіж передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

А тому відповідача суд зобов’язав перерахувати та виплатити грошову допомогу у розмірі семи мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплаченої суми.

«Посилання управління соціального захисту населення Косівської РДА на відсутність відповідного фінансування є необґрунтованими, оскільки гарантовані законом виплати, пільги тощо неможливо поставити в залежність від видатків бюджету», – зазначається у висновках рішення суду.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Взято з судової влади України.

Мітки: Мітки