Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо внесення відомостей в Державний земельний кадастр про державний кордон

4 листопада 276 народних депутатів ухвалили у першому читанні законопроєкт №3987 «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України», який актуалізує інформацію про державний кордон України та забезпечує вільний доступ до цих даних.

«Цей документ усуває техніко-юридичні неузгодженості в сфері землеустрою, що відкриває можливість внесення на міжнародному рівні узгоджених меж державного кордону в Державний земельний кадастр. Також це важливо в рамках створення національну інфраструктури геопросторових даних, забезпечення національної безпеки, економічного розвитку держави, міжнародного співробітництва та інше», – прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Зокрема, законопроєкт передбачає:

  • визначити склад відомостей про державний кордон України, а також підстав та порядку їх внесення до Державного земельного кадастру;
  • виключити технічну документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України з видів документації із землеустрою.

Реалізація законопроєкту сприятиме:

  • забезпеченню прав та інтересів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та громадян на отримання актуальної і достовірної інформації про державний кордон України;
  • підвищенню ефективності прийняття органами державної влади та органами місцевого самоврядування управлінських рішень.

Взято з сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Мітки: Мітки