Верховна Рада України в цілому підтримала законопроект № 5600

Народні депутати 255 голосами «за» підтримали в цілому законопроект №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

«Встановлення єдиних та прозорих правил оподаткування для всіх – саме про це закон 5600. Для пересічних громадян, малого та середнього бізнесу, які працюють чесно та відкрито, законопроект є нейтральним. А тим, хто отримує надприбутки, доведеться нарешті сплачувати справедливі податки», – наголошує Міністр фінансів Сергій Марченко.

У порівнянні з редакцією першого читання відбулися певні зміни, проте головна мета законопроекту не змінилася. Прийняття законопроекту дозволить створити правове підґрунтя для:

  • протидії схемам з ухилення від оподаткування,
  • формування прозорого конкурентного середовища,
  • підвищення ефективності використання природних ресурсів.

Завдяки плідній роботі в Комітеті, удосконалено редакцію деяких норм, ухвалених в першому читанні. Зокрема:

  • врегульовані процесуальні питання щодо права контролюючого органу на звернення до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон керівника юридичної особи – боржника;
  • вдосконалено механізм врахування збитків великими платниками податку на прибуток;
  • уточнено процедуру обрахунку мінімального податкового зобов’язання на гектар земельної ділянки;
  • норми щодо видачі та анулювання ліцензій з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Законопроект пропонує запровадження диференціації ставок оподаткування видобутку руд заліза в залежності від розміру середньої фактичної ціни реалізації визначеної, як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% FE CFR China.

Крім того, до проекту додано нові норми, спрямовані на підтримку пересічних громадян, а також окремих категорій суб’єктів господарювання.

Без змін залишилися норми щодо підтримки населення та бізнесу, що постраждав внаслідок «коронакризи». Зокрема, запроваджується звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком і військовим збором громадян та підприємців, які користуються державними програмами «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека».

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки