Валерія Коломієць: Парламент прийняв за основу законопроєкт Про відповідальність за неповагу до суддів вищого антикорупційного суду

286 голосами “За” Верховна Рада України прийняла за основу розроблений Мін’юстом законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення».

З прийняттям цього законопроєкту Судді вищих спеціалізованих судів, у тому числі Вищого антикорупційного суду, отримають повноваження реагувати на неповагу до суду, порушення порядку судового засідання. У законопроєкті пропонується надати суддям вищих спеціалізованих судів відповідні повноваження на розгляд таких справ у порядку, встановленому для місцевих господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного Суду. Крім того передбачається, що постанова, прийнята за результатами розгляду такої справи вищим спеціалізованим судом, може бути оскаржена до апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

«Одна з умов належного функціонування правової держави – повага до суду. За невиконання цієї вимоги особи притягаються до юридичної відповідальності. Втім, і досі таких повноважень не мають судді вищих спеціалізованих судів, в тому числі – Вищого антикорупційного суду. На вирішення цього питання й спрямований проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення», – зазначила під час пленарного засідання Верховної Ради заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

За її словами, проявами неповаги до суду є злісне ухилення від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання, а також вчинення будь-яких дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

Взято з сайту Міністерства юстиції України.

Мітки: Мітки