ВАЛЕРІЯ КОЛОМІЄЦЬ: МІН’ЮСТ ВИЗНАЧИВ ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ЩОДО ПОДАЛЬШИХ ЗМІН У СИСТЕМІ БАНКРУТСТВА

Профільною міжвідомчою робочою групою було підготовлено ряд технічних змін до Кодексу, який має покращити механізм банкрутства. Найближчими днями його має погодити Кабінет Міністрів. Про це заявила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць VI Форуму з конкурсного права.

В той же час перепоною на шляху до становлення якісного інституту банкрутства, за словами Валерії Коломієць, став законопроект №3322 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

«Цим Законом фактично продовжено перебіг невизначеного кола строків, якими регулюються процедури у сфері банкрутства. Документ зазнав величезної критики професійної спільноти та з боку Національної асоціації арбітражних керуючих. Втім, невдовзі має бути проголосований ініційований Президентом проєкт Закону, який фактично нівелює негативні наслідки законопроекту №3322», – пояснила заступниця Міністра.

Щодо подальших планів щодо змін у системі банкрутства, за словами Валерії Коломієць, Міністерство юстиції визначило основні пріоритети, які будуть розроблятись:

  • шляхи виходу з мораторіїв, які застосовуються до державних підприємств;
  • зменшення тривалості процедур банкрутства;
  • механізм щодо того, яким чином має відбуватись процедура банкрутства для підприємств з нульовим балансом;
  • напрацювання стандартів роботи арбітражних керуючих.

Крім того, за словами Валерії Коломієць, розглядається можливість

Внесення необхідних законодавчих змін для поліпшення процесу долучення фахівців безоплатної правової допомоги щодо надання консультацій для фізичних осіб в процедурі банкрутства.

Взято з сайту Міністерства юстиції України.

Мітки: Мітки