Уряд схвалив законопроект щодо удосконалення процесу самоорганізації населення

Уряд підтримав зміни, які удосконалюють процедуру створення органів самоорганізації населення – будинкових, вуличних, квартальних та інших комітетів. А також порядок надання їм частини компетенцій органів місцевого самоврядування та коштів на їхню діяльність. Відповідний законопроект схвалено на засіданні Кабінету Міністрів Україн

«В Україні змінився адміністративно-територіальний устрій. Унаслідок чого розширилась юрисдикція органів місцевого самоврядування, яка вийшла за межі населених пунктів, а також суттєво збільшилася територія громад. Відтак виникла потреба у додаткових інструментах участі жителів населених пунктів у вирішенні питань місцевого значення. Тому пропонуємо удосконалити правову основу щодо утворення та діяльності органів самоорганізації населення. Чинному закону понад 20 років і частина його норм або не відповідає сучасному рівню розвитку місцевого самоврядування, або навіть перешкоджає. Водночас, як бачимо, ті громади, де вже діють органи самоорганізації, активніші та ефективніші у прийнятті та реалізації важливих для громади рішень», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Відтак, розроблений Мінрегіоном законопроект передбачає:

  • спрощення процедури створення органу самоорганізації населення;
  • визначення повноважень і території діяльності органу самоорганізації населення;
  • уточнення права обирати та бути обраним до органу самоорганізації населення;
  • усунення неточностей щодо порядку створення і строку повноважень органу самоорганізації населення та його персонального складу; легалізації та реєстрації органу самоорганізації населення як юридичної особи;
  • уточнення порядку припинення повноважень персонального складу органу самоорганізації населення і припинення органу самоорганізації населення.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час виступу на форумі «Україна 30. Децентралізація» зазначив, що громади — це драйвери розвитку регіонів України.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки