Уряд затвердив законопроект, який передбачає можливість надання допомоги по частковому безробіттю на випадок нових епідемій в Україні

Уряд розширив дію статті 47-1 Закону України «Про зайнятість», яка передбачала допомогу по частковому безробіттю на період карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Відповідний законопроєкт був ухвалений сьогодні на черговому засідання Кабінету Міністрів України.

Наразі законодавство передбачає надання цього виду допомоги тільки в період карантину через коронавірус. Новий законопроект розширює програму по частковому безробіттю і дозволяє отримувати допомогу у випадку встановлення подібних обмежень у зв’язку з іншими захворюваннями в майбутньому та надає  Уряду право визначати порядок надання допомоги на період карантину, її розмір, строки надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.

Програма підтримки по частковому безробіттю продемонструвала свою дієвість у запобіганні масовому вивільненню працівників. Завдяки їй вдалося зберегти понад 360 тисяч робочих місць, здійснивши загальні виплати на суму більш 1,5 мільярдів гривень. 

Довідково:

Допомога по частковому безробіттю виплачується роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином. 

Для отримання допомоги роботодавцю необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ. Детально про порядок і умови отримання допомоги по частковому безробіттю можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3gBpSyX.

Взято з сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України: https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=2c90ad86-f47a-4c19-bf95-13345b83c279&tag=PravoviZasadiDiialnosti

Мітки: Мітки