Уряд затвердив політику власності НАК «Нафтогаз України»

Уряд схвалив проект постанови про приведення системи управління НАК «Нафтогаз України» у відповідність до стандартів корпоративного управління, затверджених організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Зокрема йдеться про оновлення політики власності, що наблизить управління компанією до кращих світових практик, забезпечить необхідні умови для підготовки стратегії і подальшого розвитку компанії, а також закріплює чітке розуміння мети державної власності і цілей, які повинні бути досягнуті Компанією. 

Постанова є кроком реалізації схваленого Урядом Плану заходів щодо приведення у відповідність до стандартів корпоративного управління, затверджених ОЕСР, системи управління найбільших державних компаній, серед яких НАК «Нафтогаз України». 

    Прийнята постанова має на меті:

  • Затвердити політику власності НАК «Нафтогаз України», яка визначає мету державного володіння компанією, основні види, стратегічні цілі та напрямки її діяльності
  • Доручити правлінню НАК «Нафтогаз України» підготувати звіт по виконанню очікуваних результатів діяльності за останні чотири роки, а наглядовій раді у тримісячний строк подати на розгляд КМУ Стратегію діяльності компанії
  • Мінекономіки у тримісячний строк розробити та оновити ключові показники ефективності діяльності наглядової ради НАК «Нафтогаз Україна»

Саме реалізація постанови дозволить привести систему корпоративного управління НАК «Нафтогаз України» у відповідність до стандартів корпоративного управління, згідно з рекомендаціями ОЕСР. 

Довідково

Організація економічного співробітництва і розвитку має постійну робочу групу з питань управління державною власністю, а також комітет для консультацій з бізнесом. Вони узагальнюють практики країн-членів і регулярно публікують рекомендації чи їх оновлення.Зокрема найважливішими такими документами є Принципи корпоративного управління G20/ОЕСР та Керівні принципи ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності, редакція 2015 року.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки