Уряд вдосконалив механізм контролю АРМА за ефективністю управління арештованими активами

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Порядку здійснення контролю за ефективністю управління активами.

Завдяки уточненням деяких положень Порядку, ухвалені нововведення дозволять уникнути невизначеності у механізмі контролю, що є вкрай важливим у процесі збереження активу та його економічної вартості в період дії арешту активу.

Зокрема, для об’єктивної та неупередженої оцінки виконання управителями умов договору про управління активами передбачено формування комісії для здійснення контролю у складі не менше трьох осіб. Колегіальність контрольних заходів унеможливить упередженість висновків за результатами контролю.

З метою більш ефективного виконання завдань з фіксування зовнішнього стану активів та вжиття оперативних заходів безпосередньо за місцем перебування арештованого майна Порядок доповнено можливістю залучення працівників міжрегіональних територіальних управлінь АРМА для здійснення окремих заходів контролю. Надання таких повноважень дозволить співробітникам МТУ АРМА отримати безперешкодний доступ для огляду та перевірки фактичного стану активів на території всієї України.

Крім того, запропоновані зміни врегульовують питання контролю ефективності управління активами, щодо яких вже встановлено факт неналежного управління та відбувається процедура припинення відповідного договору з управителем. Уряд визначив, що у таких випадках заходи контролю не проводяться у встановлені строки (не рідше одного разу на місяць), оскільки визначення результатів управління в умовах припинення договору є неможливим.

«Вдосконалення контролю ефективності управління активами є надзвичайно важливим для реалізації завдань АРМА. Так, ефективність управління активами одночасно має вплив як на права їх власників – у частині збереження та збільшення економічної вартості активів, які повертаються власникам у разі настання законних підстав, – так і на інтереси держави – в частині виконання завдань арешту, можливості примусового стягнення активів на користь держави та забезпечення надходжень до Державного бюджету від управління активами», –  зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Віталій Сигидин.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки