Уряд вдосконалює систему усиновлення дітей

26 травня Уряд схвалив законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усиновлення”. Метою законопроекту є забезпечення найкращих інтересів дитини, прозорості процедури усиновлення, недопущення порушень прав дітей під час та після усиновлення.

Нововведення позитивно вплинуть на забезпечення прав усиновлених дітей і дітей, які можуть бути усиновлені, зокрема:

запобігання повторному сирітству дитини після усиновлення, удосконалення нагляду та контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей, які разом із батьками змінили місце проживання, зокрема, виїхали за межі України; узгодження норми щодо строків надання згоди на усиновлення дитини батьками, з вимогами Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої) в частині їх скорочення до шести тижнів, що дасть можливість дитині, залишеній в пологовому будинку, бути усиновленою раніше.

Надзвичайно важливим є забезпечити можливість для кандидатів в усиновлювачі переконатись у правильності рішення стати батьками, підготуватись до виконання батьківських обов’язків, а для осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я можуть виховувати дитину, ‒ реалізувати своє право бути батьками.

Взято з сайту Міністерства соціальної політики України.

Мітки: Мітки