Уряд схвалив зміни до постанов КМУ про межі акваторій 5 морських портів, – Мінінфраструктури

20 січня, на своєму засіданні Уряд схвалив низку змін до постанов КМУ про межі акваторій морських портів Білгород-Дністровський, Скадовськ, Маріуполь, Південний і Бердянськ. Прийняті зміни приводять чинну термінологію у відповідність до Водного кодексу України та закону «Про морські порти України». Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Закон «Про морські порти України» встановлює, що морський порт – це визначені межами територія та акваторія, обладнані для обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних та експедиційних робіт, а також інших пов’язаних з цим видів господарської діяльності. Сьогоднішнім рішенням Уряду ми привели у відповідність до цього закону та Водного кодексу України чинну термінологію, що дасть можливість Адміністрації морських портів України належно утримувати та забезпечувати ефективне використання цього державного майна», – пояснив Владислав Криклій.

За його словами, це також дозволить надавати послуги суднам на підходах і безпосередньо в акваторії морського порту для їх безпечного судноплавства, маневрування та стоянки.

Крім цього, схвалені Урядом зміни передбачають встановлення фактичних меж акваторії морського порту Південний.

Довідково

Відповідно до Закону України «Про морські порти України» межі акваторій морських портів визначаються і змінюються Кабінетом Міністрів без порушення меж акваторій суміжних морських рибних портів та річкових портів.

Відведення акваторії морського порту (надання в користування) Адміністрації морських портів України здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів відповідно до закону.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки