Унормовуються права іноземців та осіб без громадянства, які бажають служити у Збройних Силах України, – Андрій Таран

28 жовтня під час засідання Кабінету Міністрів, Уряд підтримав внесення змін до Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства, що введене в дію відповідним Указом Президента України. Документом передбачена можливість зазначеним особам під час особливого періоду продовжувати контракт від 1 до 10 років. Іноземцям та особам без громадянства, що вступили на військову службу, не маючи при цьому військових звань присвоюється первинне військове звання «рекрут».

Усі подальші військові звання таким військовослужбовцям зможуть присвоювати до «майстер-сержанта» та «головного майстер-сержанта».
Окрім цього, чергове військове звання може бути присвоєно достроково в порядку заохочення, проте один раз на весь строк військової служби не раніше закінчення половини встановленого строку вислуги в попередньому військовому званні та за умови проходження військової служби на посаді, за якою військове звання відповідає черговому військовому званню або є вищим.
Змінами також передбачено присвоєння військового звання посмертно військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, незалежно від займаних посад та строку вислуги у військовому званні.
“Тепер очікуємо підтримки змін Президентом. Питання проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства є важливим та дозволяє значно підвищити соціальні гарантії у Збройних Силах України. Після введення в дію змін, Указ унормує права іноземців та осіб, що не мають громадянства, проте бажають служити у Збройних Силах нашої країни.
Сьогодні наша держава дає можливість зазначеним особам будувати військову кар’єру в Україні, професійно нас зміцнюючи”, – прокоментував Міністр оборони України Андрій Таран.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки