Україна виходить з Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики з країнами СНД

5 листопада 2020 року Верховною Радою було прийнято Закон України «Про вихід із Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики» (реєстраційний № 0053), розроблений Антимонопольним комітетом на виконання Указу Президента України від 19.05.2018 № 139 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав».

Законом пропонується вийти з Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики (підписаного 25 січня 2000 року у м. Москва, Російська Федерація між 11 державами-учасниця та ратифікованого Україною 16.01.2003 із застереженням).

Основною метою Закону є захист національних економічних інтересів, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, так як існують ризики отримання державами-членами СНД інформації, яка може бути використана ними для здійснення торговельно-економічного тиску на Україну.

Представники України тривалий час не беруть участі у засіданнях Міждержавної ради з антимонопольної політики, а положення Договору у відносинах з Російською Федерацією не застосовуються з 2014 року, так як Україна залишається об’єктом воєнної агресії з боку Російської Федерації.

Антимонопольний комітет України висловлює вдячність Голові та депутатам Верховної Ради України за підтримку роботи Комітету як державного органу зі спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері публічних закупівель, та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Взято з сайту Антимонопольного комітету України.

Мітки: Мітки