Україна та Японія уклали міжурядову Угоду щодо гранту на закупівлю медичного обладнання для Держприкордонслужби

28 січня Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та Посол Японії в Україні Такаші Кураі підписали Угоду між урядами України та Японії щодо надання гранту на закупівлю спеціального обладнання для медичних закладів Державної прикордонної служби України, зокрема апарату магніторезонансної томографії.

«Упродовж років українсько-японська взаємодія, вибудувана на засадах взаємної довіри і поваги, принесла чимало досягнень. Нині, коли наша держава та весь світ протидіють пандемії коронавірусу, критично важливо мати сучасне медичне обладнання для швидкої та якісної діагностики захворювань. Я вдячний японській стороні за цю вчасну підтримку зусиль Уряду України з протидії COVID-19», – зауважив Міністр.

Посол Японії в Україні Такаші Кураі повідомив, що медичне обладнання надасть доступ до якісної і вчасної діагностики близько 400 тисячам пацієнтів, серед яких не лише працівники Державної прикордонної служби, а і ширше коло громадян України.

Дмитро Кулеба принагідно висловив вдячність японській стороні за послідовну підтримку з боку Японії впровадження реформ в Україні, реалізації масштабних інфраструктурних проектів, подолання наслідків російської агресії та боротьби з пандемією COVID-19.

Міністр також високого оцінив незмінну позицію Японії на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, необхідності подальшого санкційного тиску на Росію з метою деокупації Донбасу та Криму.

Співрозмовники підтвердили налаштованість на активне розширення всебічної співпраці України та Японії в дусі взаємовигідного партнерства.

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зазначив, що практичне співробітництво його відомства та Посольства Японії в Україні було започатковане близько п’яти років тому і продовжує активно розвиватися. За його словами, підписана угода створює належне нормативне підґрунтя для подальшої взаємодії між прикордонною службою України та Урядом Японії.

«Я щиро вдячний Японії за постійну та відчутну підтримку Державної прикордонної служби та народу України. Сучасне високотехнологічне медичне обладнання, серед якого апарат МРТ для потреб шпиталю ДПСУ, дозволить суттєво підвищити якість медичних послуг для українських прикордонників”, – наголосив Сергій Дейнеко.

Довідково

Сума гранту, яка надається японською стороною відповідно до умов укладеної Угоди, становитиме 200 млн японських ієн (близько 1,82 млн дол. США).

21-24 жовтня 2019 року Президент України Володимир Зеленський здійснив робочий візит до Японії, за підсумками якого було досягнуто низку важливих домовленостей щодо зміцнення та розширення українсько-японських відносин.

За 11 місяців 2020 року обсяг двосторонньої торгівлі між Україною і Японією перевищив 1 млрд дол. США.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки