Україна приєднується до Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба направив листа Генеральній секретарці Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, у якому повідомив її про рішення України приєднатися до Групи Помпіду з січня 2022 року.

Участь українських експертів у роботі Групи сприятиме створенню та впровадженню програм лікування залежностей, догляду та реабілітації людей з розладами вживання наркотичних речовин, а також обміну інформацією про тенденції, пов’язані з торгівлею наркотиками та вживанням наркотиків, зазначив Постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк.

Рішення ухвалено після 10 років плідної співпраці між Україною та Групою Помпіду.

Україна приєдналася до Ради Європи у 1995 році і взяла на себе багато зобов’язань щодо верховенства права, демократії та прав людини. Приєднання до Групи Помпіду є подальшим кроком у вирішенні проблем, пов’язаних з наркотиками, на основі цінностей Ради Європи, зокрема шляхом інтеграції прав людини у всі етапи формування політики щодо наркотиків. Посилення уваги до прав людини є одним із ключових елементів оновленого мандату Групи Помпіду, ухваленого у червні 2021 року з нагоди її 50-річчя, який також був поширений на звикання до дозволених речовин (наприклад, алкоголю чи тютюну) та нові форми залежностей (наприклад, азартні ігри в Інтернеті та онлайн ігри).

Press release
Ukraine joins Council of Europe’s drug policy cooperation platform the Pompidou Group

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки