Україна посилює роботу над розвитком ринку зелених облігацій

На засіданні Уряду схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України, яким доповнено функції Держенергоефективності, зокрема в частині:

  • розробки пропозицій щодо запровадження та розвитку ринку зелених облігацій;
  • участі у розгляді та відборі інвестиційних проектів та проектів екологічного спрямування у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, моніторингу їх впровадження.

Актуалізація завдань Агентства сприятиме посиленню роботи над запровадженням одного з відомих у світі інструментів фінансування проектів – зелених облігацій.

Як відомо, із 1 липня 2021 року запрацював Закон, яким вводяться в обіг зелені облігації та встановлюються правила для учасників ринку. Відповідні норми Закону було розроблено Держенергоефективності за підтримки проекту GIZ “Консультування підприємств щодо енергоефективності» та інших партнерів.

Наразі Держенергоефективності спільно з Міндовкілля та іншими зацікавленими сторонами працює над вторинним законодавством для повномасштабної розбудови ринку.

Також Держенергоефективності вже розроблено Концепцію для розвитку ринку зелених облігацій в Україні.

Загалом в Україні є величезний потенціал для розвитку цього ринку. Це відмічають у власних дослідженнях IFC та OECD.

Також нещодавно Міжнародне рейтингове агентство «Fitch Ratings» покращило прогноз довгострокового рейтингу емітента – України в іноземній валюті зі стабільного до позитивного, зробивши його «В». А це, в свою чергу, дає перспективи для підвищення інвестиційних можливостей інших національних емітентів.

Взято з сайту Кабінету Міністрів України.

Мітки: Мітки