У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №30 від 23 липня 2021 року опубліковано ряд законів та постанов, прийнятих під час п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

Так, опубліковано Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України», який врегульовує питання митного оформлення транспортних засобів, які станом на 31 грудня 2020 року перебували на території України у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту. Зокрема, встановлено, що тимчасові правила митного оформлення діятимуть протягом 180 днів з дня набрання чинності даним Законом.

Закон введено в дію 15 червня 2021 року.

Опубліковано текст Закону «Про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку», яким на п’ять років продовжується дія ставки вивізного (експортного) мита на товари, зазначені в п. 1 Закону «Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів», на рівні 58 євро за 1 тонну. Закон набув чинності 19 травня 2021 року.

Також у віснику міститься Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв’язку із здійсненням спеціального досудового розслідування», спрямований на забезпечення невідворотності покарання осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та задля уникнення кримінальної відповідальності виїхали чи перебувають в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України. Закон набув чинності 15 травня 2021 року.

Опубліковано також закони:

– «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов», який набув чинності 23 травня 2021 року. Законом, зокрема, скасовується необхідність надсилання на поштову адресу порушника виконаних постанов про адміністративні правопорушення (тобто по яким вже сплачений штраф);

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони», яким встановлюється, що продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється через земельні торги в єдиній електронній торговій системі, а також визначається процедура їх проведення. Закон набув чинності 6 липня 2021 року.

Взято з сайту Верховної Ради України.

Мітки: Мітки