У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №35 від 27 серпня 2021 року опубліковано ряд законів та постанова, прийняті під час п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

Зокрема, опубліковано тексти законів:

– «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» щодо окремих аспектів дії перехідних положень», № 1554–IХ, який урегульовує питання, пов’язані із завершенням реформи органів прокуратури, та забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України.

Закон набув чинності 11 липня 2021 року;

– «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», № 1556–IХ, який визначає процедуру призначення та припинення повноважень членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Закон набув чинності 21 липня 2021 року;

– «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами», № 1558–IХ, згідно з яким видатки Державній судовій адміністрації України за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя» збільшено на 600 000,0 тис. грн. Закон набув чинності 11 липня 2021 року;

– «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні», № 1563–IХ. Законом, який набув чинності 3 липня 2021 року, виділено 300 000,0 тис. грн Міністерству охорони здоров’я України на фінансування бюджетної програми «Розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізація і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я» з метою впровадження в Україні ранньої досимптомної діагностики новонароджених дітей для попередження розвитку генетичних захворювань;

– «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», № 1576–IХ, який посилив покарання за недостовірне декларування (передбачає тюремне ув’язнення) і вдвічі зменшив пороги притягнення до відповідальності.

Закон набув чинності 21 липня 2021 року;

– «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи», № 1590–IХ, спрямований спрощення механізму приєднання об’єктів замовника до газотранспортної або газорозподільної системи. Закон, зокрема, передбачає створення Інформаційної бази даних споживання природного газу.

Введення в дію Закону відбудеться 24 жовтня 2021 року.

Також опубліковано ряд ратифікаційних законів, серед яких щодо виходу України з двох угод про співробітництво держав — учасниць СНД: у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності, № 1545–IХ і в галузі захисту прав споживачів, № 1551–IХ.

Взято з сайту Верховної Ради України.

Мітки: Мітки