У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я»

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №8 від 19 лютого 2021 року опубліковано Закон «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», прийнятий під час четвертої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

Закон визначає правові, організаційні та економічні засади проведення реабілітації особи з обмеженнями повсякденного функціонування у сфері охорони здоров’я з метою досягнення та підтримання оптимального рівня функціонування у її середовищі.

Згідно із Законом, реабілітація – це комплекс заходів, яких потребує особа, яка зазнає або може зазнати обмеження повсякденного функціонування внаслідок стану здоров’я або старіння у взаємодії з її середовищем.

Визначаються загальні принципи проведення реабілітації, серед яких: пацієнтоцентричність, своєчасність, послідовність, безперервність і функціональна спрямованість. Також передбачена психологічна допомога в процесі реабілітації.

Законом визначені суб’єкти, які забезпечують і надають реабілітаційну допомогу (фахівці і організації) і її отримувачі.

Реабілітація у сфері охорони здоров’я – це комплекс заходів, що здійснюють фахівці з реабілітації, які працюють в реабілітаційних закладах, відділеннях, підрозділах, а також у територіальних громадах, у складі мультидисциплінарної реабілітаційної команди або самостійно, надають реабілітаційну допомогу особі з обмеженнями повсякденного функціонування (або такій, у якої можуть виникнути обмеження повсякденного функціонування) з метою досягнення та підтримання оптимального рівня функціонування та якості життя у її середовищі.

Окремо прописані завдання надання психологічної допомоги в роботі мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

У Законі визначено порядок і етапи проходження реабілітації.

Взято з сайту Верховної Ради України.

Мітки: Мітки