У Верховному Суді обговорили законопроєкт № 5844 «Про засади державної політики перехідного періоду»

У Верховному Суді відбулася зустріч з експертами Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії), предметом якої стало обговорення проєкту Закону України «Про засади державної політики перехідного періоду» № 5844 від 9 серпня 2021 року.

Голова Касаційного кримінального суду у складі ВС Станіслав Кравченко зазначив, що Верховний Суд підтримує доцільність створення цілісного законодавчого підґрунтя для реалізації державної політики перехідного періоду. 

Водночас, опрацювавши зазначений законопроєкт, Верховний Суд надав низку зауважень до його тексту, однак не всі з них були враховані в останній редакції документа.

Так, керівник департаменту аналітичної та правової роботи ВС Расім Бабанли повідомив, що Верховний Суд висловив застереження щодо практичної реалізації проєкту Закону № 5844, які стосувалися, зокрема, можливості виникнення колізій у разі неузгодженості між нормами Кримінального кодексу України та спеціального закону, який не передбачає внесення змін до Кодексу.

Крім того, законопроєкт визначає коло осіб, які не можуть бути звільнені від відбування покарання, однак це питання може вирішуватися виключно Законом України «Про застосування амністії в Україні».

Також учасники зустрічі обговорили питання щодо кримінальних проваджень, розслідування яких проводилось українськими правоохоронними органами, а судовий розгляд здійснювався на тимчасово окупованій території, та звернули увагу на проблему зарахування строку ув’язнення, відбутого особою на вказаній території.

Взято з сайту Верховного Суду.

Мітки: Мітки