У фокусі Проєкту Ради Європи – удосконалення законодавства щодо надання безоплатної правової допомоги в Україні

26 травня 2021 року відбувся круглий стіл з обговорення питань удосконалення законодавства щодо надання безоплатної правової допомоги в Україні, організований проєктом Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики.

Учасникам круглого столу було представлено аналіз відповідності законопроекту №5107 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання» стандартам Ради Європи, зокрема Керівним принципам Комітету міністрів Ради Європи щодо ефективності та дієвості систем надання безоплатної правової допомоги у сферах цивільного та адміністративного права. Аналітичний звіт підготовлений міжнародним експертом Ради Європи Олександром Овчинниковим, адвокатом (м. Страсбург).

Учасники заходу також ознайомились з досвідом надання послуг безоплатної правової допомоги дітям у державах-членах Ради Європи, представленим Веліславою Делчевою, міжнародною експерткою Ради Європи (Болгарія).

У круглому столі взяли участь члени Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, представники Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги та регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, науковці тощо.

Активну участь в обговоренні експертного звіту та актуальних питань удосконалення законодавства щодо надання безоплатної правової допомоги в Україні взяли представники Національної асоціації адвокатів України. Вони наголосили на тому, що цей законопроект, як і всі інші, які стосуються адвокатури, мають обговорюватися, насамперед, з професійною незалежною організацією адвокатів та узгоджуватися з нею. «Саме такий стандарт Ради Європи щодо розподілу функцій між урядом і адвокатурою», – наголосила Лідія Ізовітова, голова Національної асоціації адвокатів України.

Відеозапис круглого столу можна переглянути за цим посиланням: 

http://kompravpol.rada.gov.ua/news/main_news/73686.html

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки