ЦВК напрацювала та ухвалила низку рішень щодо організації підготовки і проведення місцевих та загальнодержавних виборів

Комісія своїм рішенням затвердила Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах. При цьому зазначено, що ця постанова набирає чинності з моменту прийняття Міністерством фінансів України рішення, передбаченого частиною сьомою статті 225 Виборчого кодексу України.

Також затверджено форму переліку політичних партій, якими прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у місцевих виборах. За цією формою Центральна виборча комісія на чергових, позачергових, перших, повторних, проміжних місцевих виборах оприлюднює відповідну інформацію на своєму офіційному вебсайті.

Окрім того, у звʼязку з надходженням численних подань щодо зміни складу ТВК, Комісія внесла зміни до складу низки територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 10 серпня 2020 року № 172.

Відповідно до вимог Виборчого кодексу України, Комісія затвердила Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, який системно регулює питання розгляду виборчими комісіями скарг на рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу.

Окрім того, Комісія погодила надіслані Національним банком України зміни до Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів. Порядок було затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 липня 2020 року та погодженого постановою ЦВК від 8 липня 2020 року.

З метою забезпечення однакового застосування законодавства про вибори під час організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, а також визначення відповідних процедур Комісія ухвалила два Порядки щодо офіційних спостерігачів. А саме:  

–  встановлено Порядок надання дозволу громадським організаціям мати офіційних спостерігачів під час загальнодержавних та місцевих виборів;

– затверджено Порядок реєстрації офіційних спостерігачів від громадських організацій під час загальнодержавних та місцевих виборів.

Взято з сайту Центральної виборчої комісії: https://www.cvk.gov.ua/novini/tsvk-napratsyuvala-ta-uhvalila-nizku-rishen-shhodo-organizatsii-pidgotovki-i-provedennya-mistsevih-ta-zagalnoderzhavnih-viboriv.html

Мітки: Мітки