Свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя: в якій формі видається та де зберігається?

Поширення/Sharing

Міністерством юстиції України розглянуто лист Нотаріальної палати України та надано роз’яснення, в якій номенклатурній справі доцільно зберігати свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього подружжя) на підставі спільної заяви.

Наразі Мін’юстом розробляються відповідні зміни до Правил ведення нотаріального діловодства.

Враховуючи, що на цей момент номенклатури справ приватного нотаріуса та державної нотаріальної контори є складеними і продовжують використовуватися до завершення діловодного року, всі зміни до Правил, які наберуть чинності, будуть застосовуватися з початком нового діловодного року.

Для забезпечення належного зберігання вищевказаних свідоцтв тимчасово, до набрання чинності змін до Правил, такі свідоцтва можливо зберігати в наряді 02-10 «Інші договори (засновницькі договори, установчі акти, договори відчуження рухомого майна, оренди, позики, управління майном тощо)».

Для належної організації зберігання архіву нотаріуса Мін’юст рекомендує в передмові до річного розділу описів справ зазначити особливості зберігання в наряді 02-10.

Також Мін’юст нагадує, що при вчиненні нотаріальних дій нотаріуси застосовують посвідчувальні написи, видають свідоцтва за формами, встановленими Правилами (додаток 25). У разі відсутності необхідних посвідчувальних написів чи свідоцтв, які б відповідали вчинюваній нотаріальній дії, нотаріус може застосовувати ту з форм, яка найбільше відповідає цій нотаріальній дії, із застосуванням окремих елементів інших посвідчувальних написів та свідоцтв (пункт 6.19 розділу VI Правил).

Взято з сайту Нотаріальної палати України.

Мітки: Мітки