Суддя Дмитро Гудима висвітлив позиції Великої Палати ВС щодо ефективних способів захисту прав та інтересів

Під час ІХ Щорічного судового форуму «Вектор розвитку 2020» суддя Великої Палати ВС Дмитро Гудима виступив із презентацією, у якій систематизував підходи Великої Палати ВС до способів захисту в різних видах правовідносин та до визначення того, які з них є ефективними, а які – неефективними.

«Для того, аби встановити, чи спосіб захисту є ефективним, треба звернути увагу на зміст того права або інтересу, за захистом якого особа звернулася до суду, на характер порушення цього права чи інтересу у конкретних правовідносинах і на наслідки такого порушення. В ідеалі кожному порушеному праву має відповідати один ефективний спосіб захисту. Перевага такого підходу для тих, хто звертається до суду, полягає в тому, що ефективний спосіб захисту – це завжди той, який уможливлює виконання судового рішення. Крім того, сторонам не доведеться сплачувати судовий збір за тими вимогами, які, вочевидь, не є ефективними і не призведуть до захисту їхніх інтересів у суді», – пояснив суддя.

У презентації Дмитро Гудима навів висновки Великої Палати ВС щодо способів захисту у корпоративних, орендних, кредитних, іпотечних та інших правовідносинах, охарактеризував деякі речово-правові способи захисту, а також виокремив категорію спорів, які не є юридичними і не підлягають судовому розгляду.

Із презентацією Дмитра Гудими можна ознайомитися за посиланням.

Взято з сайту Верховного суду.

Мітки: Мітки