Судді та науковці обговорили проблемні питання зловживання процесуальними правами задля єдиної судової практики

11 листопада 2021 року у Південно-західному апеляційному господарському суді відбувся круглий стіл на тему: «Зловживання процесуальними правами: кваліфікація та заходи судового реагування» за участі суддів господарських судів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, науковців НУ «ОЮА» та ОНУ імені І.І. Мечникова у форматі обговорення конкретних ситуацій і дієвих процесуальних механізмів протидії зловживанню процесуальними правами задля налагодження єдності судової практики.

Учасники виступили з доповідями та обговорили проблемні питання і способами мінімізації зловживань процесуальними правами задля неупередженого та своєчасного розгляду справи.

Суддя-спікер ПЗАГС, член РСУ, заступник Голови АСГСУ Галина ДІБРОВА розповіла про практику апеляційного господарського суду у процесуальному реагуванні на зловживання процесуальними правами (презентація – https://cutt.ly/YTsR1k2).

Завідувач кафедри господарського права і процесу НУ «ОЮА», доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент національної академії правових наук України Олег ПОДЦЕРКОВНИЙ розповів про загальнотеоретичні питання кваліфікації зловживання процесуальними правами (презентація – https://cutt.ly/ATsTdla).

Доцент кафедри господарського права і процесу НУ «ОЮА», кандидат юридичних наук, голова Всеукраїнського центру економічного права Ганна БУДУРОВА провела загальний огляд судової практики реагування на зловживання процесуальними правами (презентація – https://cutt.ly/6TsRHp5).

Голова ГСОО Володимир ПЕТРОВ висвітлив практику Господарського суду Одеської області у процесуальному реагуванні на зловживання процесуальними правами (презентація – https://cutt.ly/STsTtf1).

Завідувач кафедри конституційного права та правосуддя ОНУ імені І.І. Мечникова, доктор юридичних наук, професор Тетяна СТЕПАНОВА окреслила проблему зловживання правом на відводи у господарському процесі (презентація – https://cutt.ly/vTsTxuX).

Учасники заходу обмінялись практичним досвідом та ідеями щодо можливостей в подальшого недопущення зловживання процесуальними правами, які спрямовані на порушення права інших учасників процесу на справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд спору судом.

Фото з вебсайту: https://od.arbitr.gov.ua

Сторінка Південно-західного апеляційного господарського суду у Facebook

Взято з сайту Судової влади України.

Мітки: Мітки