Судді КАС ВС розповіли представникам Американської торговельної палати в Україні про розгляд податкових справ

Питанням, пов’язаним із вирішенням справ із захисту інтересів осіб у податкових спорах, була присвячена зустріч суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді із представниками компаній – членів Американської торговельної палати в Україні (організація об’єднує компанії з-понад 50 країн світу, які працюють в Україні).

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, вітаючи учасників зустрічі, звернув увагу на те, що найважливішою ознакою демократичного розвитку суспільства та країни загалом є не лише наявність законодавчо визначених можливостей захисту прав, свобод і законних інтересів особи (людини або громадянина), а й гарантована можливість їх здійснення, фактичної реалізації.

Саме адміністративні суди захищають права, свободи та інтереси особи у сфері публічно-правових відносин, у тому числі й податкових.

У КАС ВС розв’язання судових спорів у сфері справляння податків і зборів та діяльності митних органів належить до повноважень судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до складу якої входять 17 висококваліфікованих суддів. Вони працюють з великим навантаженням, адже 49 % від загальної кількості справ, що надходить до КАС ВС, – це касаційні скарги у справах, що виникають у податковій сфері.

В аспекті імплементації кращих світових стандартів, а також задля пошуку нових шляхів удосконалення судової діяльності актуальним питанням є налагодження ефективної взаємодії та плідної співпраці представників національної бізнес-спільноти та іноземних інвесторів, які працюють в Україні.

Взято з сайту Верховного суду.

Мітки: Мітки