Суд Австралії визнав можливість надання штучному інтелекту статусу винахідника

Як повідомляє ресурс Ipwatchdog, Федеральний суд Австралії в особі судді Джонатана Біча виніс рішення про те, що відхилення заявки DABUS патентним відомством країни не в повній мірі відповідало положенням законодавства. Таким чином заявка має повернутись для повторного розгляду.

Рішення було прийнято після ретельного аналізу, при цьому зазначалося, що в той час як штучний інтелект (ШІ) не може виступати заявником, патентовласником, здійснювати контроль патенту, не існує положень, які прямо доводять неспроможність визнати ШІ винахідником. На переконання судді, в сучасних умовах концепція “винахідника” має бути гнучкою та відкритою до процесів еволюції, подібно до інших концепцій, які існують в патентному праві.

Нагадаємо, кейс DABUS розглядався під час занять в міжнародній Літній школі з інтелектуальної власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) в Україні, які проходили з 19 по 30 липня 2021 року. 

Серед винаходів DABUS, на які подаються заявки в різних країнах світу – аварійна світлова сигналізація та новий тип контейнера для харчових продуктів. Наприкінці червня 2021 року (опубліковано в липні) ШІ-система як винахідник отримала перший патент в Південно-Африканській Республіці. Реєстрацію здійснено після проходження формальної експертизи, країна не має експертизи по суті. Представники команди DABUS зазначають, що поточне визначення “винахідника” в багатьох юрисдикціях світу не відповідає цілям четвертої промислової революції. 

Взято з сайту Укрпатенту.

Мітки: Мітки