Стартувала шоста хвиля навчання щодо оцінки ризиків вчинення повторних злочинів за підтримки спільного проєкту ЄС та Ради Європи

30 листопада 2021 р. розпочався тренінг «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними» для шостого набору учасників – персоналу відділів соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими восьми установ виконання покарань. Підтримав проведення тренінгу Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» на запит Міністерства юстиції України.

Цього разу до тренінгу долучились співробітники таких установ виконання покарань: Новгород-Сіверської №31, Торецької № 2, Могилів-Подільської № 114, Миколаївської № 50, Казанківської № 93, Гродоцького виправного центру № 131, Літинської №123, Голопристанської № 7.

«Навчання щодо оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі було проведено для 336 співробітників із 38 установ виконання покарань, щоб допомогти розвинути професійні знання учасників та удосконалити навички щодо здійснення оцінки ризиків і проведення індивідуальної роботи із засудженими», – зауважила Ольга Деркач, керівниця Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні».

Наталія Рибалка, заступниця начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, подякувала команді спільного проєкту ЄС та Ради Європи за те, що проєкт упродовж усього 2021 року, який для Мін’юсту проходить під темою ресоціалізації засуджених, підтримує ініціативи щодо навчання як персоналу Департаменту, так і засуджених навичкам, які допоможуть змінити систему відбування покарань в Україні з каральної на виправну.  Також пані Рибалка зазначила, що Департамент планує створити навчальну онлайн-платформу, куди зможуть звертатися співробітники установ виконання покарань, коли у них з’являтимуться питання щодо оцінки ризиків вчинення повторних злочинів.

Тренінг складається з 6 інтерактивних теоретичних сесій та окремої для працівників кожної із восьми колоній практичної сесії.

Учасникам нададуть теоретичну інформацію щодо:

  • основних поведінкових теорій;
  • сутності факторів ризику, захисту та сприйняття, принципів ризику, потреб та сприйняття у роботі із засудженими;
  • сутності та завдань Методики оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі;
  • теоретичних та практичних складових заповнення Форми оцінки ризиків;
  • мультидисциплінарного підходу у здійсненні оцінки ризиків та переваг стандартизованих оцінок;
  • теоретичних та практичних аспектів планування індивідуальної роботи із засудженими;
  • сутності моделі зміни поведінки;
  • сутності та причин опору людини, роботи з опором та підвищення мотивації засудженого до співпраці тощо.

Практична частина стосуватиметься заповнення учасниками разом із засудженими, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі в установі виконання покарань, Опитувальника для засуджених, форми Оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та складання Індивідуальної програми соціально-виховної роботи. Опісля ці матеріали будуть перевіряти тренери та обговорювати правильність заповнення документів з учасниками під час індивідуальних онлайн-зустрічей.

Тренерами є експерти Спільного проєкту ЄС та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» Євгеній Івашев і Юлія Паскевська.

Зокрема Юлія Паскевська підкреслила, що тренінг більш полягає в підтримці та супроводі співробітників установ виконання покарань у виконанні їхніх професійних обов’язків, обміні досвідом та діалозі, а не просто в наданні тренерами якогось масиву інформації учасникам.  Окрім того, Юлія Паскевська зазначила, що цей тренінг покликаний допомогти учасникам спростити їхню роботу – навчити заповнювати форми Оцінки ризиків швидше і водночас якісніше. Тренерка заохотила ставити запитання, навіть якщо вони будуть складними чи незручними.

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» працює задля покращення менеджменту в’язниць, який би відповідав стандартам дотримання прав людини, а також подальшому розвитку реабілітаційного підходу до правопорушників. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки