Стартувала п’ята хвиля навчання щодо оцінки ризиків вчинення повторних злочинів за підтримки спільного проєкту ЄС та Ради Європи

10 листопада 2021 р. розпочався тренінг «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними» для п’ятого набору учасників – персоналу відділів соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими восьми установ виконання покарань. Підтримав проведення тренінгу Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» на запит Міністерства юстиції України.

Цього разу до тренінгу долучились співробітники таких виправних колоній: Бердичівська виправна колонія (No 70), Коростенська виправна колонія (No 71), Вільнянська виправна колонія (No 20), Кам’янська виправна колонія (No 101), Вінницька установа виконання покарань (No 1), Коломийська виправна колонія (No 41), Темнівська виправна колонія (No 100), Крюківська виправна колонія (No 29).

«Тренінг щодо оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі вже пройшли 280 осіб (чоловіків 230 та  жінок 50) – працівників 29 установ виконання покарань, щоб розширити свої знання про те, як допомогти засудженим не вчиняти повторні злочини», – зауважила Ольга Деркач, керівниця Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні»

«Під час перевірки заповнених форм щодо оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення видно, що якість заповнення в тих установах,  де працівники пройшли навчання набагато вища, ніж у тих де такий тренінг ще не проходили», – зазначила Галина Житник, заступниця начальника відділу соціально-виховної роботи із засудженими Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Тренінг складається з 6 інтерактивних теоретичних сесій та окремої для працівників кожної із восьми колоній практичної сесії.

Учасникам нададуть теоретичну інформацію щодо:

  • основних поведінкових теорій;
  • сутності факторів ризику, захисту та сприйняття, принципів ризику, потреб та сприйняття у роботі із засудженими;
  • сутності та завдань Методики оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі;
  • теоретичних та практичних складових заповнення Форми оцінки ризиків;
  • мультидисциплінарного підходу у здійсненні оцінки ризиків та переваг стандартизованих оцінок;
  • теоретичних та практичних аспектів планування індивідуальної роботи із засудженими;
  • сутності моделі зміни поведінки;
  • сутності та причин опору людини, роботи з опором та підвищення мотивації засудженого до співпраці тощо.

Практична частина стосуватиметься заповнення учасниками разом із засудженими, які  відбувають покарання у вигляді позбавлення волі в установі виконання покарань, Опитувальника для засуджених, форми Оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та складання Індивідуальної програми соціально-виховної роботи. Опісля ці матеріали будуть перевіряти тренери та обговорювати правильність заповнення цих документів з учасниками під час  індивідуальних онлайн-зустрічей.

Тренерами є експерти Спільного проєкту ЄС та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» Євгеній Івашев і Юлія Паскевська.  

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» працює задля покращення менеджменту в’язниць, який би відповідав стандартам дотримання прав людини, а також подальшому розвитку реабілітаційного підходу до правопорушників. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки