Стартувала четверта хвиля навчання щодо оцінки ризиків вчинення повторних злочинів за підтримки спільного проєкту ЄС та Ради Європи

1 жовтня 2021 р. розпочався тренінг «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними» для четвертого набору часників – персоналу відділів соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими восьми установ виконання покарань. Підтримав проведення тренінгу Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» на запит Міністерства юстиції України.

Тренінг складається з 6 інтерактивних теоретичних сесій та окремої для працівників кожної із восьми колоній практичної сесії. Учасників навчатимуть, як правильно оцінювати ризики вчинення повторних кримінальних правопорушень, як вести розмову із засудженими, як планувати реабілітаційну роботу з ними тощо.

Цього разу до тренінгу долучились співробітники таких виправних колоній: Дніпровської No 4, Криворізької No 3, Диканівської No 12, Снігурівської No 5, Петрівської No 49, Катеринівської No 46, Личаківської No 30, Полтавської No 64. Учасники очікують від тренінгу навчитися більш детально та якісно заповнювати оцінку ризиків, отримати практичні навички ведення діалогу із засудженими з психічними проблемами та нестабільною і агресивною поведінкою та як інтегрувати оцінку ризиків під час роботи з різними категоріями засуджених.

Тренери, національні експерти Спільного проєкту ЄС та Ради Європи Євгеній Івашев іЮлія Паскевська, розкажуть, як аналізувати вплив факторів ризику на ймовірність виникнення протиправної поведінки засудженого, її можливих наслідків, визначення криміногенних потреб та заходів щодо їх мінімізації.

Разом з учасниками будуть детально розглядати статичні фактори ризику, пов’язані з історією кримінальних правопорушень засудженої особи, але які неможливо змінити. Та динамічні фактори ризику, пов’язані із соціальними та психологічними характеристиками особистості, які можливо змінити певними заходами впливу (житло; освіта, робота, матеріальне становище; контроль над поведінкою та мисленням, психічний стан; вживання алкоголю, вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; стосунки у суспільстві, стосунки з рідними та близькими; ставлення до правопорушення; характеристика під час відбування покарання, готовність до змін).

Юлія Паскевська зауважила, що під час тренінгу будуть звертати увагу учасників не лише на теорію, але і на практичні проблеми заповнення оцінки ризиків. Також закликала учасників ставити запитання, ділитися своїм досвідом та обмінюватися думками.

Валерій Калівошко, начальник Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та Галина Житник, заступниця начальника відділу соціально-виховної роботи із засудженими Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, зауважили, що тренінги дають свої плоди. Також вони підкреслили, що рівень заповнення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення якісно вищий серед персоналу виправних установ, які пройшли навчання. Тому представники Департаменту заохотили учасників четвертого набору тренінгу відповідально поставитись до навчання та бути активними.  

Нагадаємо, що таке навчання щодо підвищення рівня професійної компетентності персоналу органів ДКВС України вже пройшло 236 співробітників 21 виправної колонії.

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» працює задля покращення менеджменту в’язниць, який би відповідав стандартам дотримання прав людини, а також подальшому розвитку реабілітаційного підходу до правопорушників. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки