Рада Європи підтримує зростання прозорості та започаткування діалогу Офісу Генерального прокурора з українським громадянським суспільством щодо боротьби з екологічними злочинами

Рада Європи сприяла проведенню круглого столу за участю Генерального прокурора з екологічними неурядовими організаціями. Метою першого у своєму роді заходу було знайти шляхи співпраці Офісу Генерального прокурора з громадянським суспільством для протидії екологічним злочинам. У роботі круглого столу взяли участь представники восьми основних екологічних громадських організацій, що діють в Україні.

Захід також надав можливість висвітлити ключові напрямки роботи Ради Європи у галузі захисту навколишнього середовища за допомогою права прав людини.

Пані Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України, відкриваючи захід, підкреслила, що боротьба із екологічними злочинами є одним з головних пріоритетів її Офісу з метою забезпечення безпечного навколишнього середовища для майбутніх поколінь. Вона повідомила про створення Спеціалізованої екологічної прокуратури та закликала представників організацій громадянського суспільства співпрацювати з новоствореною спеціалізованою агенцією.

Пан Тигран Карапетян, керівник відділу Департаменту імплементації прав людини, правосуддя та стандартів правового співробітництва Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, підкреслив, що вирішення проблем захисту навколишнього середовища для захисту прав людини є одним із стратегічних пріоритетів Генерального секретаря Ради Європи на найближчі чотири роки. Він висловив сподівання, що цей захід сприятиме створенню потенційних майбутніх платформ співпраці з екологічних питань.

Пан Карло К’яромонтекерівник Управління кримінального права та протидії тероризму Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, та пані Наталія Кобилаш, старший юрист Європейського суду з прав людини, виступили з презентаціями щодо поглядів Ради Європи на довкілля та прав людини. Основна увага була приділена розвитку у галузі екологічного кримінального права та еволюції відповідної практики Страсбурзького суду. У своїй презентації пан Олексій Мельник, керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури, розповів про стан справ щодо екологічних злочинів в Україні та функції спеціалізованої служби.

Під час зустрічі представники неурядових організацій вели прямий діалог з Генеральним прокурором та її командою для обговорення конкретних проблемних питань, а також ділилися своїм баченням майбутнього співпробітництва. Загалом було узгоджено декілька напрямків співпраці.

Порядок денний заходу

Презентація пані Кобилаш

Захід був організований в рамках проєкту Ради Європи «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки