Рада Європи надала експертні коментарі до проєкту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за катування» (реєстр. номер № 5336)

Рада Європи (РЄ) надає підтримку органам державної влади України щодо виконання заходів загального характеру, що випливають із рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти України. Відповідно до запиту Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, РЄ підготувала експертні коментарі до проєкту закону №5336 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за катування» з метою сприяння виконанню судових рішень у групах справ Каверзін/Афанасьєв/Білоусов.

Міжнародний консультант РЄ пан Джеремі Макбрайд проаналізував запропоновані зміни, що стосуються положень Кримінального кодексу України щодо застосування строку позовної давності та злочину «катування». Загалом, законопроєкт отримав позитивну оцінку з урахуванням того, що він вдосконалить певні діючі механізми щодо кримінальної відповідальності за катування. Водночас є деякі недоліки, які слід усунути. Зокрема, увага звертається на те, що застосовність строків позовної давності не поширюється на інші форми жорстокого поводження, передбачені статтею 3 Європейської конвенції з прав людини.

Повний текст експертних коментарів можна завантажити тут.

Експертні коментарі були підготовлені в рамках проєкту Ради Європи «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки