Питання конституційності підстав для зняття громадян з обліку потребуючих поліпшення житлових умов вирішить Конституційний Суд України

Другий сенат Конституційного Суду України 28 квітня у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо конституційності положення пункту 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української РСР (далі ­– Кодекс).

Як зазначив суддя-доповідач у справі Василь Лемак, заявник звернувся до Конституційного Суду з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Основному Закону України положення пункту 2 частини другої статті 40 Кодексу, відповідно до якого громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення  житлових умов у випадку «виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту».

На думку суб’єкта права на конституційну скаргу, внаслідок застосування оспорюваного положення Кодексу він був дискримінований за ознакою місця проживання, в результаті чого було порушено його конституційне право на житло, гарантоване частиною другою статті 47 Конституції України.

Суддя-доповідач також поінформував, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи Судом направлено запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, членів Науково-консультативної ради КСУ.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням: архів відеотрансляцій засідань.

Взято з сайту Конституційного Суду України.

Мітки: Мітки