Проведено вебінар EUIPO щодо виходу МСП на міжнародні ринки

14 вересня 2021 року Європейським відомством з інтелектуальної власності (EUIPO) проведено вебінар “Фактори успіху для інтернаціоналізації”, присвячений стратегіям виходу на міжнародний ринок для малих та середніх підприємств (МСП). В заході серії EUIPO Tuesday webinars взяли участь представники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).

Як зазначила модератор заходу, представник відділу роботи з клієнтами EUIPO Сабіна Русконі, МСП забезпечують 99% бізнес-активності в ЄС, при цьому лише 50% з них розвивають бізнес на міжнародному рівні. В свою чергу представник операційного відділу EUIPO Франческа Драгостін звернула увагу на те, що питанням інтелектуальної власності (ІВ) в середовищі МСП зазвичай не приділяється достатньо уваги. Фахівець розглянула основні права ІВ, охорона яких є ключовою для бізнесу, продемонструвала інструменти, які пропонує відомство для підтримки МСП в процесі інтернаціоналізації. Також було презентовано кейс МСП з індустрії краси. Далі представник Міжнародної мережі МСП INSME Джованні Дзадзеріні в своїй доповіді зазначив, що інновації та інтернаціоналізація є ключовими факторами зростання бізнесу для МСП. В той час як локальний ринок створює бар’єри для розвитку, інтернаціоналізація виводить компанію на новий рівень з точки зору навчального середовища, спонукає до напрацювання глобальних компетенцій. Керуючий партнер De Tullio & Partners Еліо Де Туліо в своїй презентації підкреслив, що для будь-якого бізнесу з точки зору ІВ не існує швидких рецептів, тому перед виходом на міжнародні ринки компанії необхідно розробити відповідний план. Також під час доповіді був наведений список ключових рекомендацій для інтернаціоналізації МСП та розглянуті кейси, в яких компаніям доводилося вживати додаткових заходів для реєстрації власних ТМ на території Китаю.  На завершення програми вебінару виконавчий директор Болгарської агенції МСП (є частиною Міністерства економіки країни) Бойко Таков поділився досвідом підтримки бізнесу в процесі інтернаціоналізації, звернувши особливу увагу на необхідність постійного вдосконалення навичок персоналу для підвищення ефективності роботи на міжнародних ринках.

Від Укрпатенту в заході взяли участь фахівці управління розвитку сфери ІВ Надія МолотоваВолодимир Рисак та Владислав Гаврильчик.

Міжнародна аудиторія поставила доповідачам низку запитань, які стосувалися механізму компенсацій фонду SME Fund EUIPO за базову реєстрацію об’єктів ІВ, а також порад щодо мінімізації ризиків в процесі виходу компанії на міжнародні ринки. Підсумовуючи захід, Сабіна Русконі запросила аудиторію до участі в наступних вебінарах серії.

Взято з сайту Укрпатенту.

Мітки: Мітки