Проєкт Ради Європи презентував у Вищій раді правосуддя звіт щодо фінансування судової системи України за період 2018–2021 роки

6 липня 2021 року  Проєкт Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» презентував у Вищій раді правосуддя звіт за результатами аналізу фінансування судової системи України за період  2018–2021 років. Аналіз був проведений  експертами аудиторсько-консалтингової компаніі «Ернст енд Янг» у межах співпраці і за сприяння проєктів Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 ЄКПЛ» з метою всебічної оцінки стану фінасування судової системи в Україні  та впливу фінансування на забезпечення права на справедливий суд гарантованого ст. 6 ЄКПЛ.

Менеджерка Проєкту РЄ «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» Ірина Кушнір презентувала результати звіту  та загальні рекомендації щодо заходів, які можуть бути вжиті для врегулювання виявлених проблемних аспектів фінансування судової системи в Україні. На думку експертів, наголосила Ірина Кушнір, надзвичайно важливо виробити єдину консолідовану методологію планування, розподілу і перерозподілу видатків, а також затвердити нормативи для мінімально спроможного суду.

У зустрічі взяли участь члени Вищої ради правосуддя Лариса Швецова та Олег Прудивус, які  зазначили, що Вища рада правосуддя намагається визначити шляхи вирішення вказаних у звіті проблем  на рівні робочих груп, здійснюється підготовка нормативів кадрового, фінансового та матеріально-технічного забезпечення судів, розробляються відповідні методології.

Ірина Кушнір висловила підтримку від імені Проєкту діяльності Вищої ради правосуддя у цьому напрямку та запевнила про готовність надати консультативну допомогу для напрацювання та втілення змін зі сприяння належному фінансуванню судової влади в Україні.

Посилання на публікації про захід: https://hcj.gov.ua/news/u-vrp-prezentovano-zvit-shchodo-finansuvannya-sudovoyi-systemy-ukrayiny-za-period-2018-2021

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки