Продовжено дію міжнародного Проєкту щодо удосконалення системи експортного контролю

Завершено формальні процедури для продовження дії міжнародного Проєкту надання технічної допомоги державним органам системи експортного контролю.

Проєкт «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення» діє відповідно до Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США в Україні.

У рамках Проєкту впродовж 2020 року Мінекономіки та Держекспортконтроль отримали консультативну допомогу при розробленні нової редакції Закону України «Про міжнародні передачі товарів військового призначення та подвійного використання» та рекомендації щодо покращення міжвідомчої координації в сфері експортного контролю.

Протягом наступного року буде продовжено роботу за напрямами:

  • удосконалення існуючого законодавства в сфері експортного контролю;
  • вироблення (удосконалення) навчальних методик для покращення системи професійної підготовки держслужбовців у зазначеній сфері;
  • підготовка персоналу з питань застосування процедур експортного контролю;
  • впровадження програм обміну досвідом роботи в сфері експортного контролю.

«Впровадження автоматизації системи експортного контролю у сфері безпеки і оборони – це важлива складова забезпечення виконання наших міжнародних зобов‘язань та один із кроків реформування ОПК. Я дякую нашим стратегічним партнерам за плідну співпрацю і переконана, що наше співробітництво буде активно розвиватись і в подальшому», – прокоментувала Світлана Панаіотіді.

Довідково:

Проект технічної допомоги “Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення” було зареєстровано в Міністерстві економіки України 7 серпня 2007 року на період з 11 червня 2007 року по 11 червня 2008 року, в подальшому періоди продовжувались (перереєстровувались).

Договірно-правовою базою Проєкту є:

Угода між Україною та США щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також зберігання розповсюдженню зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25.10.1993;

Угода між Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерством оборони США щодо надання Україні допомоги, пов’язаної із встановленням системи експортного контролю з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення в Україні від 22.10.2001.

Взято з сайту розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Мітки: Мітки