Презентовано пілотний проєкт «Працюй вільно»

17-18 червня 2021 року відбулася презентація пілотного проєкту «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Проєкт «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність», що впроваджується за підтримки проєкту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні».

«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань. Міністерство соціальної політики почало з себе та запровадило спеціалізовану програму стажування для фахівців з інвалідністю, і перша людина у нас вже проходить стажування в юридичному департаменті. Я пропоную всім міністерствам і державним закладам долучитись до цієї ініціативи», – зазначила під час заходу Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.

 «Цей проєкт – про зміну стереотипів, про наближення послуг для людей з інвалідністю, про покращення діалогу між роботодавцями та особами з інвалідністю. З урахуванням комплексу завдань, пріоритетів і цілей, впевнена, що результати роботи цього проєкту ми побачимо дуже швидко. Для Ради Європи, яка тривалий час опікується захистом прав людей, в тому числі людей з інвалідністю, у відповідності до положень Європейської соціальної хартії, яка є Соціальною конституцією Європи, цей проєкт є внеском у дотримання міжнародних зобов’язнь, покращення доступу до послуг і виконання статті 15 Європейської соціальної хартії», – зауважила у вітальному слові Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні.

Проєкт реалізується на базі порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці – проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із перекладом українською жестовою мовою, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування та інтерактивна мапа доступності закладів та установ. Про це розказав секретар громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін.

В межах проєкту працюватимуть також програми адаптації навичок кандидатів до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

Під час другого дня презентації, який відбувся у Всеукраїнському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, зібралися понад 120 учасників та учасниці, серед яких були представники бізнесу, які активно працюють у системі корпоративної соціальної відповідальності, люди з інвалідністю, які мають бажання знайти роботу і ті, хто вже її має. Протягом дня вони мали змогу дізнатися більше про проєкт «Працюй вільно», а також відвідати низку лекцій та воркшопів: «Безбар’єрне бізнес середовище: що змінилося за останні п’ять років та чого очікувати?», «Заохочення роботодавців до створення робочих місць для працівників з інвалідністю. Взаємодія роботодавців з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю», «Комунікативні бар’єри у спілкуванні з людьми з інвалідністю та шляхи їх подолання», «Найбільш популярні професій на ринку праці, можливості професійної перекваліфікації та працевлаштування», «Особливості працевлаштування людей з інвалідністю», «Гендерна рівність в професійній сфері та запобігання харасменту на робочому місці», «Налагодження процесів взаємодії в колективі, в якому працюють особи з інвалідністю» та інші.

Працевлаштування людей з інвалідністю є одним з ключових завдань держави. Задля сприяння розвитку системи працевлаштування,  проєктом Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» було розроблено Білу книгу «Забезпечення права на працю людей з інвалідністю». Впровадження наданих рекомендацій в Україні забезпечить кращий доступ до ринку праці людям з інвалідністю.

Переглянути відео та ознайомитися з фото заходу можна за посиланнями:

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки