Презентація навчальної програми з розвитку мультидисциплінарних навичок для тюремних працівників в рамках спільного проєкту ЄС і Ради Європи

28 квітня 2021 р. відбулась презентація навчальної програми з розвитку мультидисциплінарних навичок щодо забезпечення охорони здоров’я ув’язнених для тюремних працівників. Курс презентували консультанти Ради Європи Алла Шуть та Ірина Яковець в межах cпільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» (SPERU).

Перша й основна мета цієї програми — підвищити обізнаність тюремних працівників щодо застосування мультидисциплінарних навичок для забезпечення охорони здоров’я ув’язнених. По-друге, мета полягає в тому, щоб озброїти тюремних працівників знаннями й навичками, які дозволять їм навчитися розпізнавати проблеми зі здоров’ям ув’язнених  та запобігати їм. Це є серйозною зміною ролі тюремних працівників, яка передбачає розширення професійних навичок через набуття нових. Такий тренінг має важливе значення для надання допомоги тюремним працівникам у проведенні необхідних змін і у виконанні їхньої нової ролі.

Навчальна програма складається з чотирьох модулів: 1) наркотики, алкоголь, та залежність від них; 2) ВІЛ/СНІД, ІПСШ; 3) обізнаність про психічне здоров’я; 4) самогубства та їх профілактика. Кожен модуль містить тематичний матеріал для тренерів та доповнений презентацією у форматі Power Point. Окрім того, розроблено посібник для тренерів, який містить загальні поради щодо підготовки тренінгу, найважливіші питання, які треба розглянути, а також методичні рекомендації та поради щодо його початку й завершення.

Наталія Рибалко, заступниця начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, відзначила що теми модулів навчальної програми є дуже важливими, а також висловила сподівання, що знання, які зможуть отримати тюремні працівники, допоможуть вирішити щоденні проблеми в установах виконання покарань, що стосуються залежностей, інфекційних захворювань та суїцидальної поведінки.

Програма тренінгу ґрунтується на міжнародно визнаних наукових психологічних, соціологічних та кримінологічних теоріях і дослідженнях.

Кожен модуль складається з теоретичної частини, яку викладає тренер, обговорень та вправ, котрі допомагають засвоїти теорію.

В’ячеслав Руденко, заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, наголосив на важливості курсу та додав, що з ним повинні ознайомитися усі категорії персоналу, які спілкуються із ув’язненими.

Міністерство юстиції України та його Департамент з питань виконання кримінальних покарань отримають описову частину методичних рекомендації та інструкції викладачам цього курсу після його фіналізації за результатами обговорення. Про це розповіла Ольга Деркач, керівниця проєкту SPERU.

Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» покликаний сприяти покращенню менеджменту в’язниць, який би відповідав стандартам дотримання прав людини, а також подальшому розвитку реабілітаційного підходу до правопорушників.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки