Презентація аналізу стану фінансування судової влади в Україні

10 червня 2021 року національні експерти Ради Європи, представники аудиторсько-консалтингової компанії “Ернст енд Янг”, в рамках проєктів Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини» презентували проєкт аналітичного звіту за результатами юридичного та фінансового аналізу питань державного фінансування судової системи України у 2018–2021 роках.

Проведення аналізу викликано критичною ситуацією з недостатнім фінансуванням потреб судів на оплату праці працівників апаратів судів, надсилання поштових відправлень, придбання паперу тощо. Метою цього Звіту є комплексний аналіз узгодженого обсягу фінансових та юридичних питань фінансування судової системи в Україні, в тому числі вплив такого фінансування на забезпечення українським громадянам права на справедливий суд, гарантованого статтею 6 ЄКПЛ.

Експерти проекту представили учасникам круглого столу загальні рекомендації щодо заходів, які можуть бути вжиті для врегулювання виявлених проблемних аспектів фінансування судової системи в Україні.

В обговоренні звіту взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Міністерства фінансів України, Верховного суду та інших органів судової влади, судді різних юрисдикцій та інстанцій, представники органів суддівського самоврядування та незалежних суддівських асоціацій.

За результатами круглого столу планується втілення ряду запропонованих експертами рекомендацій для вирішення питання забезпечення належного фінансування судової влади в Україні.

Взято з сайту Офісу Ради Європи в Україні.

Мітки: Мітки